Prosinec

 

 

Nejvíce oslabeným orgánem měsíce prosinec je tlusté střevo

V prosinci je nejvíce oslabené tlusté střevo, na jeho funkci se podepisuje nejen vliv ročního období, ale i zvýšená zátěž, hlavně v období svátků. Snížená funkce tlustého střeva se projevuje bolestmi nebo mechanickými projevy ve spodní části břicha, zácpou, průjmem nebo potížemi při trávení. Neblahý důsledek zácpy je zanesení organismu toxickými látkami. Zácpa vzniká podobně jako průjem špatnou životosprávou, průjem je však často způsoben stresem. Během průjmu bývá tlusté střevo zanesené, takže jeho sliznice nedokáže dostatečně vstřebat vodu a výživné látky, proto lidé s poruchami tlustého střeva trpí dehydratací.

Onemocnění tlustého střeva může mít i psychickou příčinu a dochází k němu, když člověk delší dobu žije ve strachu, hlavně ve strachu z časové tísně nebo ve větším psychickém vypětí, proto je důležité eliminovat množství stresu v našem životě, zařadit do života pravidelný pohyb a dodržovat správnou životosprávu (nekonzumovat potraviny z bílého cukru, bílé mouky, mléka a vyhýbat se nadměrnému pití alkoholu).

Reflexní místa tlustého střeva jsou na obou chodidlech a dá se z nich vypozorovat stav jeho jednotlivých částí a příznivě je ovlivňovat pomocí reflexní terapie. První část tlustého střeva je vzestupný tračník, kterého reflexní ploška se nachází na chodidle pravé nohy. Na ní navazuje ploška příčného tračníku, která je současně na pravém i levém chodidle.  Plošky masírujeme zprava doleva, čímž respektujeme pohyb materiálu ve střevě. Dále tlusté střevo pokračuje slezinovým ohybem, sestupným tračníkem, esovitou kličkou a konečníkem, všechny tyto části jsou na levém chodidle.

 

Zvýšená citlivost některé z plošek odpovídající konkrétní částí tlustého střeva může poukazovat na zánět v daném místě, v tomto případě odpovídající plošku pouze hladíme. V případě infekce se užívá tinktura z Lichořeřišnice větší (Trompaeolum maius) po dobu nejméně 21 dní 3x denně 15 kapek před jídlem v ředění D4.

Povzbuzující účinek na vyprazdňování má ranní mačkání plošek na záchodě, kromě tlustého střeva mačkáme i další důležité orgány (slinivku a játra).

Tlusté střevo je velmi vhodné čas od času vyčistit pomocí klystýru, střevní sprchy, nebo užíváním elixíru Fungilen, který střeva zbaví parazitujících mikroorganismů, kvasinek a plísní. Na závěr je vhodné střevo osázet novými laktobacily.

Na nemoci tlustého střeva se užívá tinktura z Kopretiny řimbaby (Chrysanthemum parthenium) v ředění D3 (3x 6 kapek) a k tomu čaj z Mochny stříbrné (Potentilla argentea). Čaj pijeme 30 dní, s tím, že si po 14 dnech uděláme na týden přestávku. Další prostředek zlepšující funkci tlustého střeva je saponin Yucca shidigera.

 

Vliv znamení Střelce na orgány

Od 23.11 do 21.12 se Slunce nachází ve znamení Střelce. Střelec ovlivňuje stehna, boky, křížovou kost a pohyblivost.

Pro všechny výše zmíněné části těla je prospěšný pravidelný pohyb, třeba procházka, cvičení, plavání nebo jízda na kole. Během cvičení je důležité správně dýchat, to znamená, že při svalovém záběru vydechujeme a naopak při povolení svalů se nadechujeme. Během cvičení nezadržujeme dech, protože svaly potřebují kyslík a bez jeho přísunu se stává cvičení namáhavější.

Do jídelníčku zařadíme fazole a celozrnné obiloviny, obsahují hořčík, který pomáhá uvolnit svaly. Při bolestech kloubů obohatíme jídelníček o citrusové plody, obsahují hodně vitamínu C, který zmírňuje záněty.

Cvik na procvičení stehen: postavíme se zpříma, nohy dáme mírně od sebe (asi na šířku ramen), pokrčíme se v kolenou (jako na lyžích) a ruce natáhneme vpřed. Chvilku (pár sekund) v této poloze vydržíme a vrátíme se do původní pozice. Tento cvik opakujeme 15x ve 3 sériích za sebou.

Pro zlepšení krevního a mízního oběhu si promasírujeme stehna (případně celé nohy včetně hýždí) kartáčem. Krevní ale i lymfatický oběh zlepšuje střídání teplé a studené sprchy nohou.

Oblast křížové kosti má ráda teplo, dopřejme si teda teplou koupel a reflexní terapii, proto neváhejte a přijďte si zregenerovat své tělo i duši.

Přeji všem šťastné, veselé svátky plné pohody, klidu a do Nového roku stálé, pevné zdraví, lásku k Bohu a bližním.

Asan

 

 

 

Toto autorské dílo je registrováno u Art & Copyright pod číslem 080-02-13-03.

 

Jakékoliv kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno. K užití díla chráněného autorským zákonem může dojít pouze se souhlasem autora.