Říjen

 

 

Nejvíce oslabený orgán v říjnu je žaludek

V říjnu je nejvíc citlivý a na onemocnění náchylný žaludek. K potížím se žaludkem může dojít v důsledku dysfunkce jednoho z následujících orgánů: slinivky (rada na měsíc září), jater (rada na měsíc duben), žlučníku (rada na březen) nebo dvanácterníku. Mezi hlavní psychické příčiny způsobující onemocnění žaludku patří stres, napětí, nervozita, když nám něco, nebo někdo „leží“ v žaludku, nebo když u jídla prožíváme silné emoce.

Problémy v žaludku se nejčastěji objevují ve formě vředů, co můžeme zaznamenat jako bolest nebo tlak v levé části hrudníku. Tato bolest se objevuje hlavně po jídle, z jídla se totiž ve spodní části žaludku tvoří usazeniny, kvůli kterým se žaludeční šťávy nedostanou do prostoru žaludku a narušují tak žaludeční stěnu. Jeden z nejúčinnějších způsobů rozpuštění těchto usazenin je užívání saponinů z Yuccy shidigery.

Na žaludeční nebo dvanácterníkové vředy, pomáhá následující recept pana Janči: nakrouháme si asi kilo čerstvého bílého zelí, to ještě rozmixujeme v mixéru a z výsledné směsi vytlačíme zelnou šťávu. Dáme ji do lednice nebo do chladu, kde teplota nepřekročí 5 stupňů a užíváme ji 5x denně 10-20 dkg po dobu 14 dnů. Do každé dávky si můžeme přidat ještě 5 dkg šťávy z celeru, čímž zvýšíme účinnost kúry.

Reflexní místa žaludku jsou na obou chodidlech v horní polovině nártní kůstky směrem k palci.

Plošky mačkáme jemně a při velkých bolestech je pouze hladíme. Vždy společně s reflexní ploškou žaludku masírujeme i reflexní plošky slinivky, jater, žlučníku a sleziny.

 

Vliv období znamení Vah na orgány (23.9 – 23.10)

Váhy ovlivňují ledviny, čištění krve a rovnováhu tělesných tekutin.

Ledviny potřebují teplo a dostatek tekutin, hlavně čisté vody. Dostatek vody odvádí z organismu přebytek kyseliny močové, a tím zabraňuje jejímu usazování v kloubech.

V tomto období je vhodné udržovat nohy v teple, abychom od nich neprochladli, protože na chodidlech se nacházejí reflexní plošky ledvin a také tam začínají jejich meridiány. Permanentně studené nohy zahřejeme tak, že si do ponožek dáme nastrouhaný sušený zázvor, podporuje totiž prokrvení nohou a tím pádem i jejich zahřátí. 
V tomto období je také vhodné nosit teplé spodní prádlo, hodně pít, jíst červenou řepu a kořenovou zeleninu, protože mají močopudný účinek a příznivě ovlivňují ledviny. Pravidelná konzumace cibule upravuje vodní režim v těle. Káva naopak dehydratuje a kofein vyčerpává energii ledvin. Problémy s ledvinami se projevují celkovou ztrátou vitality, bolestmi kloubů (hlavně kolen) a uší. Časté močení je také známkou nedostatečné činnosti ledvin, v tomto případě nepřesolujeme jídlo, jíme česnek, dýňová semínka (obsahují zinek a zlepšují vylučování škodlivin), ořechy, banány a rajčata (obsahují draslík). Při zánětu ledvin je dobrý odvar z krup. Při infekci močových cest pomáhají antioxidanty. Jejich zdrojem je citron, černý rybíz, borůvky atd. Hroznové víno obsahuje draslík, čistí ledviny a močové cesty, také obsahuje bor, který udržuje vyšší hladinu estrogenů v krvi, čímž pomáhá proti osteoporóze (řídnutí kostí) a působí proti únavě a nervozitě.

V případě zavodněného organismu, přebytečné, v těle usazené tekutiny vypudíme zvýšenou konzumací rýže.

 

 

Toto autorské dílo je registrováno u Art & Copyright pod číslem 078-17-12-02.

 

Jakékoliv kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno. K užití díla chráněného autorským zákonem může dojít pouze se souhlasem autora.