Červen

 

 

 

Nejvíce oslabený orgán v červnu je tenké střevo

V červnu je na oslabení nejvíce náchylné tenké střevo. Dysfunkce tenkého střeva se může projevit různými způsoby, od zažívacích potíží, přes plísně (vaginální, nehtové, kožní, atd.), které vznikají překyselením organismu, až po bolesti v bederní páteři. Bolest v bederní páteři může vznikat v důsledku oslabení tenkého střeva a jejich vzájemného propojení. Ovlivňování tenkého střeva a bederní páteře je oboustranné, to znamená, že blokace bederní páteře může zhoršit funkci tenkého střeva, tím pádem nedochází k dostatečnému vstřebávání potřebných minerálů a vitamínů, co může vést například ke svalovým křečím (když se nevstřebává hořčík) a naopak.

Lidi s dysfunkcí tenkého střeva mají tendenci vše neúměrně analyzovat a jsou k sobě příliš kritičtí. V tomto stavu prospívá 3x po sobě zopakovat: jsem jaký jsem ve vědomí já jsem a mám se rád.

Mezi nepříznivé faktory způsobující oslabení funkce tenkého střeva patří špatná strava (káva s mlékem, nadmíra cukru, mléčných výrobků, atd.), pozdní večeře, ale hlavně stres. Během stresových situací člověk zvykne dýchat velice mělce, protože má stažené břicho a tím pádem do dýchání nezapojuje bránici a nedochází tak k dostatečnému prokrvení a masáži orgánů ležících v břišní dutině. Abychom předcházeli této situaci, pravidelně trénujeme hluboké dýchání do bříška (břicho se při nádechu nafukuje a naopak). Kromě správného způsobu dýchání tenkému střevu prospívá i správný způsob stravování: pestrá a dělená strava bohatá na vitamíny, také jíst méně ale častěji, nejíst pozdě večer (ideální je nejíst po 17 hodině). Vypuštění jídla po 15 hodině je osvědčený a rychlý způsob hubnutí.
Na tenké střevo má blahodárný vliv tinktura z kopretiny řimbaby (Chrysanthemum parthenium) v dávkování 3x 6 až 10 kapek před jídlem 1 týden, pak následuje týdenní přestávka a ještě jeden týden užívání kapek.

Reflexní plošky tenkého střeva se nacházejí v spodní polovině chodidel, ale i na nártech:

 

Plošky tenkého střeva masírujeme společně s reflexní ploškou slinivky (rada na měsíc září).

 

Vliv období znamení Blíženců na orgány (22.5 – 21.6)

Blíženci ovlivňují plíce, průdušky, dech, paže a ruce.

Vědomé, správné, pomalé a hluboké dýchání má pozitivní vliv na vytváření duševní a citové harmonie, zvyšuje obranyschopnost organismu, ale také příznivě ovlivňuje peristaltiku střev, činnost žaludku, jater a ledvin. Pro správné dýchání je důležité odstranit nesprávného držení těla a zapojit bránici.
Masírování bodu, který se nachází asi tři centimetry pod krkem jemnými krouživými pohyby dlaní po dobu 10-15 vteřin, zlepšuje držení těla a odbourává stresové hormony.

Chůze doprovázená hlubokým dýcháním má rovněž silný relaxační a harmonizační účinek. Při chůzi dbáme na to, abychom dýchali nosem, vzduch se v něm zahřívá a zvlhčuje.

Správné dýchání je také důležité při mluvení a zpěvu. Když mluvíme, měl by se náš hlas opírat o bránici a nevycházet jen z krku, tím se totiž ničí hlasivky. Nejdříve hluboce vydechneme a teprve pak začneme mluvit.

S dýcháním souvisí i oblast hrudní páteře, bolesti v této části těla jsou často způsobené blokádou žeberních kloubů. Jedna z nejúčinnějších metod odblokování žeberních kloubů je třístupňová reflexní terapie.

Pro dobré fungování plic a průdušek pijeme hodně čerstvě vylisovaných šťáv z ovoce a zeleniny (ředí sekret plicní tkáně) a bylinných čajů z lobelky, mateřídoušky nebo tymiánu (uvolňuje hlen) a natíráme hrudník éterickými oleji a krémy (tymiánovým, borovicovým, citrónovým, cypřišovým, eukalyptovým, kafrovým a levandulovým).

 

 

Toto autorské dílo je registrováno u Art t & Copyright pod číslem 080-02-13-03.

 

Jakékoliv kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno. K užití díla chráněného autorským zákonem může dojít pouze se souhlasem autora.