Leden

 

 

Nejvíce oslabeným orgánem měsíce leden je močový měchýř.

V lednu je ze všech orgánů nejvíce ohrožen močový měchýř. Dysfunkce močového měchýře může kromě drobných problému s močením ovlivnit i lidskou psychiku, a to především dočasnou ztrátou nálady nebo sklony k záchvatům. Močový měchýř je spojen nejen s psychikou, ale také s mozkem, proto působení na reflexní plošky močového měchýře a celková péče o močové cesty může zmírnit projevy epilepsie, mozkové otoky nebo dokonce nádory.

Je známé, že mnoho chorob má psychosomatický původ, u močového měchýře mezi psychické příčiny způsobující jeho onemocnění patří hlavně nepřiznaný psychický nátlak nebo pocit nesvobody. Pomočování dětí náročných rodičů může způsobovat právě nadměrný psychický tlak.

Vzhledem k tomu, že močový měchýř je součástí močových cest je dobré ještě před působením na reflexní plošku močového měchýře působit na plošky ledvin (rada na měsíc únor) a močovodů. Reflexní plošky močového měchýře mačkáme na obou nohách, v případě velkých bolestí je pouze hladíme. Působením na plošku močového měchýře na levé noze můžeme zmírnit potíže s pohybovým systémem.

Močový měchýř lze ovlivňovat i přímo pomocí univerzálního harmonizujícího bodu C1, který je asi 3 prsty (majitele těla) vlevo dole pod pupkem ve směru 30° od osy těla. Tento bod je důležitý při léčení epilepsie. Stláčíme jej pomalu a plynule ve frekvenci asi 15 vteřin.

Močový měchýř posílíme užíváním plodů pámelníku poříčního Symphoricarpos rivularis (maximálně dvě bobulky denně po jídle) nebo tinktury z této byliny (ředění D5) - 3 x 10 kapek po jídle. Sušené brusinky, brusinková šťáva, nebo brusinky v jiné formě přispívají k dobré funkci močového měchýře. Vhodné jsou i červené fazole, protože podporují vylučování moči a harmonizují meridián močového měchýře.
 

Vliv znamení Kozoroha na orgány

Od 22.12 do 20.01 se Slunce nachází ve znamení Kozoroha.

Kozoroh ovlivňuje kostru, kolena, držení těla a pohyb, proto se snažíme držet hlavu vzhůru, rovná ramena a vzpřímenou páteř, udržujeme si tak zároveň správný životní postoj.

Lidem s řídkými kostmi se doporučuje jíst delší dobu obilné klíčky a pít čaj z jeřabin, při bolestech kostí (ramen, kolen a chodidel) zase jíst delší dobu slunečnicová semena a vlašské ořechy, které obsahují značné množství fluoru a přispívají k větší pevnosti kostí a zubů. Důležitým činitelem pevných kostí je kromě vápníku a fluoru i vitamín D, který se v kůži tvoří působením slunečního záření, v potravinách ho najdeme v rybím tuku, játrech, vejcích a mléce. Příznakem nedostatku vápníku jsou tenké vlasy a měkké nehty. Vápník je v mandlích, tmavě zelené listové zelenině, rybím tuku a rybách. Čaj z pampelišky nebo zeměžluče povzbuzuje orgány, které ovlivňují funkci kloubů (játra, žlučník a ledviny).

Artrózu kolenou zmírňuje jejich dostatečné prokrvení. Kolena si prokrvíme tak, že se posadíme na stůl a kýveme nohami, jak se nám chce a jak dlouho se nám chce. Proti zánětu v kolenou působí čaj s řebříčku.

 

 

Toto autorské dílo je registrováno u Art & Copyright pod číslem 080-02-13-03.

 

Jakékoliv kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno. K užití díla chráněného autorským zákonem může dojít pouze se souhlasem autora.