Duben

 

 

Nejvíce oslabený orgán v dubnu jsou játra

V dubnu jsou nejvíce ohrožená játra. Protože játra hrají významnou roli při látkové výměně, jsme v dubnu náchylnější na vnější vlivy a tím pádem se i více objevují alergie. Jedná se o klasické alergie na prach, pyl, chlupy, různé druhy a složky potravin, ale také na některé těžké životní situace. Játra regulují nejen látkovou výměnu, ale i tok energie v organismu a jejich oslabením dochází k jarní únavě.

V tomto období játra co nejvíce šetříme, to znamená, že omezíme pro játra nevhodné potraviny: tučná, smažená jídla, alkohol, nadměrné množství cukru, sladkosti, mléko, kávu s mlékem, mléčné výrobky. Po odstranění mléčných výrobků ze stravy můžeme dokonce pozorovat ústup alergie.

Funkci jater oslabuje nerozhodnost, neschopnost poznat, co je pro nás dobré, ale hlavně stres. Vlivem stresu dochází k uzavření žlučovodů, následuje otrava jater a dvanáctníku. Snížená funkce jater se podílí na pálení žáhy, časté únavě, zhoršeném psychickém stavu, nižší odolnosti organismu, atd.

Játrům i celému zažívacímu traktu prospívá čerstvá a pestrá vitální strava, hlavně zelenina a ovoce. Vzhledem k tomu, že v dubnu je jenom omezené množství čerstvé zeleniny, nahradíme ji konzumací klíčků, šťávou z kopřiv nebo listů z pampelišky. Na játra příznivě působí hořké byliny: ostropestřec mariánský (tinkturu užíváme 3x denně, nebo žvýkáme cca 20 jeho semínek), hořec žlutý (špetka na prášek rozemletého kořene se užívá 3x denně a hodně se pak zapije vodou). V případě snížené funkce jater denně užíváme 40 mg zinku a 700-900 ?g vitamínu A.

Na plošku jater působíme společně s ploškou ledvin, tím zabezpečíme odvedení toxických látek z těla. Obecně platí, že v případě velké bolesti v reflexní plošce ji pouze hladíme.

 

 

Vliv období znamení Berana na orgány (22.3 – 18.4)

Beran ovlivňuje hlavu, mozek, obličej a životní sílu.

V období, kdy je měsíc postaven ve znamení berana každé ráno vypijeme sklenici vody s citronem a vyhýbáme se potravinám způsobujícím kyselé pH v organismu (maso, sladkosti a mléko), předejdeme tak jarní únavě.

Pokud někdo nemá čas a prostor na pravidelné cvičení, měl by chodit alespoň část cesty do práce pěšky, pravidelný pohyb totiž naplňuje energií a vrací chuť do života.

Paměť a mozkové funkce povzbudí konzumace listové zeleniny, mandlí, slunečnicových semínek a ryb. Pro mozek je velmi prospěšný smích, když se smějeme, dostává mozek až 5x více kyslíku než normálně a dochází k synchronizaci mozkových hemisfér. Levá hemisféra zodpovídá za racionální, logické uvažování, pravá za emoce, city, obrazy a intuici. Levá polovina mozku řídí pravou polovinu těla a pravá levou. Smích působí blahodárně i na psychiku a ta zase působí na celkové zdraví. Už naši předkové říkali: „veselá mysl půl zdraví“. Mysleme proto pozitivně a věnujme více času relaxaci.

Příčinou nespavosti může být nedostatek hořčíku nebo vitamínů skupiny B, konkrétně B1, B3 a B6. Hořčík se nachází v ovoci, zelenině, celozrnných potravinách a minerálních vodách. Všechny výše zmíněné vitamíny řady B obsahuje hroznové víno.

 

 

Toto autorské dílo je registrováno u Art Art & Copyright pod číslem 080-02-13-03.

 

Jakékoliv kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno. K užití díla chráněného autorským zákonem může dojít pouze se souhlasem autora.