Reflexní terapie

Je jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny stará asi 5000 let, která využívá skutečnosti, že všechny orgány nebo části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidle, ruce, nebo na jiné části těla. V minulosti byla reflexní terapie přirozenou součástí života, protože lidé chodili bosí.

Toto autorské dílo je registrováno u Art & Copyright pod číslem 078-17-12-02.

Názorů na to, jak reflexní terapie funguje je několik, ale ve své podstatě jsou si podobné.
Hlavní idea jakékoli reflexologické techniky je ta, že kůže zabezpečuje komunikaci mezi vnitřním a vnějším světem a tím pádem i mezi orgánem a jeho reflexní ploškou. To znamená, že reflexní ploška reaguje na dysfunkci orgánu zvýšenou citlivostí (bolestí při stlačení) a zmizením bolesti, když dysfunkce orgánů zmizí. Tato vlastnost je neocenitelná především v oblasti prevence, protože jsme tak schopni diagnostikovat jakoukoliv poruchu ještě dříve, než se objeví ve fyzické rovině.

Při diagnostice Vašeho zdravotního stavu proto vycházím převážně z reflexní terapie nohou. Reflexní plošky na nich se dají snadno najít a jsou pro spolehlivou diagnostiku dostatečně velké. Pro ucelenější obraz Vašeho stavu a pro nalezení souvislostí a příčin jednotlivých dysfunkcí používám kromě diagnostiky založené na reflexní terapii, také orientální diagnostiku, desetiletou praxi v oblasti alternativní medicíny, psychologii, osobní zkušenosti a jógu.

Po diagnostice a nepřímém uvolnění krční páteře následuje přímé uvolnění krční páteře a reflexní uvolnění celých zad. Při tom dochází k podpoře a obnovení toku energie, lymfy i krve, čímž se urychluje a umocňuje regenerace organismu. Tato část terapie přináší výraznou úlevu a celkové příjemné uvolnění.

Unikátní metoda odblokování krční páteře, kterou provádím, je velmi účinná při léčbě migrény, při odblokování a uvolnění páteře, zlepšuje tok energie organismem, uvolňuje napětí a stres.

Reflexní terapie má výborné výsledky i při léčbě neplodnosti, zažívacích, kloubních, dýchacích a jiných potíží, zmírňuje únavový syndrom  a je vhodná úplně na všechno atd.

Na závěr sezení klient obdrží rady a doporučení ohledně životosprávy a celkového životního stylu.

Terapie je vhodná pro ty, kteří se zajímají o svůj zdravotní stav, nebo se chtějí uvolnit na těle a na duchu.

 

 

"Asankúra"

Toto autorské dílo je registrováno u Art & Copyright pod číslem 078-17-12-02.

 

Jakékoliv kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno. K užití díla chráněného autorským zákonem může dojít pouze se souhlasem autora.